افزایش 25 درصدی سهام شناور آزاد شرکت ها در دستور کار

به گزارش وبلاگ سانا، خبرنگاران: هیات وزیران، مصوب کرد تمامی دستگاه های اجرایی به منظور افزایش سهام شناور آزاد (حداقل 25 درصد) شرکت های تابعه، شرکت های دولتی، شرکت های تابع نهادهای عمومی غیردولتی، سازمان ها و صندوق های بازنشستگی همکاری های لازم را با وزارت امور مالی و دارایی داشته باشند.

افزایش 25 درصدی سهام شناور آزاد شرکت ها در دستور کار

به گزارش وبلاگ سانا به نقل از سنا، حسن قالیباف اصل، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار در حاشیه صحبت هایش با بیان اینکه مصوبه ابلاغی هیات وزیران در مورد افزایش سهام شناور آزاد شرکت ها به 25 درصد، موجب عمق بخشی به بازار سرمایه و افزایش سهام شناوری شرکت ها می گردد، گفت: هیات وزیران، مصوب کرد همه دستگاه های اجرایی همکاری های لازم را به منظور افزایش سهام شناور آزاد (حداقل 25 درصد) شرکت های تابعه، شرکت های دولتی، شرکت های تابع نهادهای عمومی غیردولتی، سازمان ها و صندوق های بازنشستگی با وزارت امور مالی و دارایی داشته باشند.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به اینکه این مصوبه ابزار خوبی را در اختیار بازار سرمایه قرار می دهد، تا ناشران بورسی و فرابورسی به تعهدات خود عمل نمایند، تاکید نمود: سازمان بورس و اوراق بهادار حداقل سهام شناور آزاد 30 درصد را پیشنهاد داده بود که از این میزان، 25 درصد به شرط آنکه کرسی مدیرتی شرکت حفظ گردد، مورد تصویب نهاده شد.

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه نمود: خرید سهام عرضه شده برای سایر دستگاه ها ممنوع است که این امر شناوری این میزان سهم را تضمین می نماید؛ چراکه در صورت انجام چنین معامله ای، سازمان بورس و اوراق بهادار می تواند نسبت به ابطال آن اقدام کند.

قالیباف اصل در مورد ضمانت های اجرای این مصوبه توضیح داد: سازمان برنامه و بودجه کشور مکلف است ماهانه 5 درصد از تخصیص بودجه مصوب دستگاه هایی که متناسب با گزارش سازمان بورس، این تکلیف را انجام نداده اند، کاهش دهد. همچنین در صورتی که تا انتها مهرماه امسال، دستگاه ها و نهادهای مشمول، نسبت به عرضه سهام خود اقدام ننمایند، سازمان خصوصی سازی مکلف است طبق شرایط بازار نسبت به فروش سهام تا نصاب های مشخص شده اقدام و گزارش آن را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارایه کند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تاکید نمود: سازمان بورس و اوراق بهادار موظف است تا ماهانه گزارشی از فرایند کار را به شورایعالی بورس و اوراق بهادار ارایه کند.

منبع: اقتصادنیوز

به "افزایش 25 درصدی سهام شناور آزاد شرکت ها در دستور کار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 25 درصدی سهام شناور آزاد شرکت ها در دستور کار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید