توصیه های فنی روزنامه قطری به فریرا؛ السد باید در بازی برگشت مقابل پرسپولیس 2-5-3 بازی کند

روزنامه الرایه قطر در یک گزارش به تحلیل دیدار رفت تیم السد قطر مقابل پرسپولیس ایران پرداخته و راه چاره هایی برای پیروزی تیم قطری در بازی برگشت ارائه نموده است.

توصیه های فنی روزنامه قطری به فریرا؛ السد باید در بازی برگشت مقابل پرسپولیس 2-5-3 بازی کند

به گزارش خبرنگاران، روزنامه الرایه قطر در یک گزارش تفصیلی به ابعاد فنی مسابقه رفت تیم های پرسپولیس ایران و السد قطر پرداخته و در همین خصوص راه چاره های تازه ای برای جبران نتیجه بازی رفت به کادر فنی السد ارائه نموده است.

در این گزارش روزنامه قطری آمده است؛ با مشاهده اتفاقات محوطه جریمه پرسپولیس در نیمه اول می توانید به راحتی دلیل شکست دور از انتظار السد مقابل حریف ایرانی خودش را پیدا کنیم. در همان نگاه اول کاملاً روشن است که حضور کم تعداد بازیکنان السد در محوطه جریمه پرسپولیس و در مقابل حضور پر تعداد بازیکنان مدافع تیم حریف مانع از ایجاد موقعیت گلزنی برای السد گردیده است. در هر صحنه یک یا دو بازیکن السد وارد محوطه جریمه میهمان گردیده اند، در جایی که هفت تا هشت بازیکن پرسپولیس تمامی مناطق نزدیک یا داخل محوطه جریمه را به خوبی پوشش داده اند. البته در نیمه دوم شرایط تا حدودی تغییر می نماید و شاهد افزایش تعداد مهاجمان السد هستیم، به طوری که با تعویض های فریرا حداقل 6-7 بازیکن به محوطه جریمه پرسپولیس نزدیک می شوند. در این نیمه فشار حملات السد بیشتر گردیده، اما در مقابل پرسپولیس هم با احتیاط کامل بازی می نماید، در حالی که آنها مقابل الدحیل با شجاعت بیشتری بازی کردند. فریرا 45 دقیقه ابتدایی این بازی را به طور کامل از دست داد و در نیمه دوم با بیشتر شدن فشارها در خط دفاع پرسپولیس و کمتر شدن فضاها دیگر امکانی برای رسیدن به دروازه حریف نداشت. پرسپولیسی ها تمامی فضاها را به خوبی پوشش دادند و هیچ روزنه ای باقی نماند، به همین دلیل شاهد افزایش تعداد پاس های ناسالم بازیکنان السد بودیم.

شرایط السد به دلیل برخی اشتباهات دیگر سخت تر شد. بر خلاف همیشه این بار خبری از حرکات بدون توپ شاگردان فریرا نبود، همچنین سرعت در حملات این تیم دیده نمی شد، به طوری که پرسپولیسی ها برای سازماندهی دفاع خودشان فرصت کافی داشتند و در این بازی هیچ وقت غافلگیر نشدند. یادمان باشد که السد همیشه با استفاده از امتیاز بازی بدون توپ حریفان خودش را مغلوب می کرد، اما در این بازی هیچ تلاشی برای فضاسازی با این روش صورت نگرفت. گزارش روزنامه قطری از شکست السد: پرسپولیسی ها تمامی روزنه های نفوذ را بسته بودند

روزنامه قطری در بخش دیگری به باقی ماندن فرصت جبران نتیجه در تهران اشاره نموده و می نویسد: شکست السد کار را تمام ننموده و هنوز باید به بازی برگشت امیدوار بود. نکاتی هست که می تواند به تیم فریرا در بازی برگشت یاری کند. آنها اگر مثل بازی رفت ظاهر نشوند و تا این حد پُر اشتباه عمل نکنند، شانس جبران نتیجه را دارند. از سویی دیگر پرسپولیس در تهران دفاعی بازی نمی نماید، بلکه به دنبال ارائه یک بازی هجومی است. آنها در خانه و مقابل هوادارانشان در همان دقایق ابتدایی به دنبال گلزنی خواهند بود، چرا که می دانند پیروزی یک گله در بازی رفت تضمین کننده صعود نیست. السد باید راه دفاع کردن و استفاده مناسب از ضد حملات را به خوبی بداند.

حسن الهیدوس باید در بازی برگشت در ترکیب اصلی قرار داشته باشد. در بازی رفت جناح چپ السد توان ایجاد موقعیت و خطر روی دروازه پرسپولیس را نداشت، اما با حضور هیدوس این جناح دوباره قدرتمند می گردد و فریرا می تواند به ایجاد موقعیت از این سمت امیدوار باشد.

اشتباه دیگر مربی پرتغالی استفاده از خوخی بوعلام در خط دفاع بود. اما حضور خوخی در مرکز زمین هزار بار بهتر از دفاع است. او در میانه میدان همیشه یکی از بهترین هاست.توان هجومی تیم را بالا می برد امکان شوت زنی خوبی دارد و بهتر از بازیکن کره ای است که در خط میانی به هیچ وجه نمایش خوبی نداشت. شاید بهتر است فریرا در بازی برگشت با سیستم 2-5-3 بازی کند و خوخی را به میانه میدان بازگرداند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "توصیه های فنی روزنامه قطری به فریرا؛ السد باید در بازی برگشت مقابل پرسپولیس 2-5-3 بازی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توصیه های فنی روزنامه قطری به فریرا؛ السد باید در بازی برگشت مقابل پرسپولیس 2-5-3 بازی کند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید