احدی: بابت عدم نتیجه گیری تیم ملی بوکس در بازی های آسیایی عذرخواهی می کنم، بهترین مربی دنیا هم در 6 ماه بیشتر از یک مدال برنز کسب نمی کرد

سرمربی تیم ملی بوکس بابت نتایجی که این تیم در هجدهمین دوره بازی های آسیایی به دست آورد، عذرخواهی کرد.

احدی: بابت عدم نتیجه گیری تیم ملی بوکس در بازی های آسیایی عذرخواهی می کنم، بهترین مربی دنیا هم در 6 ماه بیشتر از یک مدال برنز کسب نمی کرد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، اکبر احدی در نشست خبری فدراسیون بوکس در مورد عملکرد تیم ملی بوکس در بازی های آسیایی گفت: طی هفت ماه فرصت آماده سازی در بازی های آسیایی 70 بوکسور را به تیم ملی دعوت کردیم و در مراحل پایانی نیز هفت بوکسور را در اردو نگه داشتیم. تمام سعی و کوشش ما این بود در هفت وزن به بازی های آسیایی اعزام شویم، اما در جمع بندی های فدراسیون بوکس با مسئولان کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش صلاح دیده شد ما در سه وزن در اندونزی حضور داشته باشیم، سه وزنی که عملکرد خوبی در تورنمنت های تدارکاتی داشتند و امکان موفقیت های آنها بیشتر بود.

وی توضیح داد: البته بوکسورهای قدیمی تیم ملی نیز در این مدت با کادر فنی همکاری لازم را نداشتند و حاضر به حضور در اردوها نشدند، بوکسورهایی که از شرایط سنی بالایی برخوردار بودند و در دوره های گذشته بازی های آسیایی نیز به ضعیف ترین کشورها باختند. ما سه بوکسوری را به بازی های آسیایی اعزام کردیم که پیش از حضور من نیز سابقه همراهی تیم ملی را داشتند و در مسابقات کشورهای اسلامی و قهرمانی آسیا برای تیم ملی مسابقه داده بودند. اینکه عنوان می گردد این نفرات کیک بوکسینگ کار هستند مربوط به گذشته آنهاست، اما از زمانی که من راهنمایی تیم ملی را برعهده گرفتم آنها در تیم ملی بوکس فعالیت می کردند.

سرمربی تیم ملی بوکس در خصوص عدم نتیجه گیری تیمش در میدان آسیایی مطرح کرد: ما شش ماه زمان مفید برای آماده سازی تیم ملی داشتیم و مطمئن باشید بهترین مربی جهان نیز در این شرایط بیشتر از یک مدال برنز نمی توانست برای ما کسب کند. باید قبول کنیم ما تمام کوشش خود را انجام دادیم، اما در این مدت کوتاه نمی توانستیم بهتر از این نتیجه بگیریم. البته شاید تنها ایرادی که بتوان به من به عنوان سرمربی تیم ملی و بوکسورها گرفت عدم آمادگی روانی بوکسورهای ما در رینگ مسابقه بود. بچه های ما به هیچ عنوان در کنترل هیجانات خود قبل و در حین مسابقه موفق نبودند و مطمئن باشید در صورت حضور در تیم ملی و در مسابقات آینده از حضور روانشناس استفاده خواهم کرد.

احدی با عذرخواهی بابت عدم نتیجه گیری تیم ملی بوکس گفت: تمام مسائل و تقصیرات در عدم نتیجه گیری تیم ملی را متوجه خودم می دانم و از همه علاقه مندان و خانواده بوکس عذرخواهی می کنم، اما باز هم تکرار می کنم در مدت شش ماه کار بیشتری نمی توانستیم انجام دهیم. با این حال قول می دهم نواقص را برطرف کنیم و برای کسب سهمیه المپیک کوشش بیشتری داشته باشیم.

وی در خصوص عدم استفاده از بوکسورهای باتجربه تیم ملی و چرایی عدم حضور با پنج بوکسور در در بازی های آسیایی مطرح کرد: بوکسورهای باتجربه ما در دو دوره بازی های آسیایی گوانگژو و اینچئون حضور داشتند و در اوج جوانی و دوران قهرمانی خود در همان شب ابتدایی مسابقات حذف شدند. در حال حاضر برخی از این بوکسورها به 35 سالگی رسیده اند و یک روز هم در اردوی تیم ملی حضور نیافته اند. سجاد محرابی اصلاً در اردوی تیم ملی حاضر نشد و فروتن گل آرا نیز دو روز در اردوی تیم ملی ماند و اردو را ترک کرد. با همه این شرایط من باز هم این فرصت را در اختیار آنها قرار دادم، اما فروتن گل آرا در تنها مبارزه انتخابی خود مقابل یکی از بوکسورهای ذخیره تیم ملی نشان داد که شرایط خوبی ندارد. سجاد محرابی نیز با پنج کیلو اضافه وزن در انتخابی حاضر شد و اصلاً شرایط حضور در رقابت های انتخابی را نداشت.

سرمربی تیم ملی بوکس در پاسخ به این پرسش که با وجود اعلام رئیس فدراسیون بوکس مبنی بر شروع فعالیت او به عنوان مدیر فنی تیم های بوکس؛ اما به نظر می رسد او این کار را از ماه ها قبل انجام و حتی انصاری را به عنوان سرمربی تیم ملی جوانان انتخاب نموده است، گفت: نباید در مورد انصاری بی انصافی کنیم. انصاری تنها قهرمان ما در بازی های آسیایی است که در سبک وزن موفق به مدال آوری گردیده است. او استاد دانشگاه است و خیلی از قهرمانان دهه 70 از شاگردانش هستند. انصاری از لحاظ علم بدنسازی نیز در بالاترین سطح جهان قرار گرفته است، اما باید قبول کنیم او در فاصله دو ماه تا بازی های قهرمانی آسیا بهترین گزینه برای راهنمایی این تیم بود. نباید انتظار داشت او در دو ماه در مسابقات قهرمانی آسیا چهار مدال طلا کسب کند. مطمئن باشید هر کس دیگری که جای انصاری بود، بهتر از این نمی توانست نتیجه بگیرد.

احدی در خصوص وظایف خود در پست مدیریت تیم های ملی مطرح کرد: قرار است مسئولیت هماهنگی کادرهای فنی تیم ملی با من باشد. سابقه مدیران قبلی تیم های ملی نشان می دهد آنها تنها در دفتر خود می نشستند و کارها را با تلفن انجام می دادند، اما من قرار است از صبح تا شب در اردوهای تیم ملی حضور داشته باشم و تمام مسائل را برطرف و رجوع کنم.

وی در پاسخ به این پرسش که اعضای شورای فنی قرار است موافقان فدراسیون باشند، گفت: قطعاً این گونه نخواهد بود. ما با هیچ کسی مسئله ای نداریم و شورای فنی از قهرمانان تحصیلنموده تشکیل خواهد شد.

سرمربی تیم ملی بوکس در پاسخ به پرسش خبرنگار خبرنگاران مبنی بر اینکه به نظر می رسد که او نیز با حضور سه بوکسور در مسابقات آسیایی موافق بوده است، گفت: من از کسی ترسی ندارم و اگر حرفی می زنم پاسخگوی آن هستم. من از روز اول خواهان اعزام تیمی هفت نفره و جوان به بازی های آسیایی بوده ام، اما مسئولان فدراسیون، کمیته المپیک و وزارت ورزش روی اعزام سه بوکسور به جمع بندی رسیدند. زمانی که من خواهان اعزام هفت بوکسور به بازی های آسیایی بودم، عده ای از من ایراد گرفتند که نباید این کار را انجام بدهم، چرا که با عدم نتیجه گیری امکان دارد سابقه من خراب گردد. من حاضر بودم به خاطر پیشرفت بوکس ایران سابقه ام خراب می شد، چرا که اعتقاد دارم که بوکس ایران از احدی بزرگ تر است.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "احدی: بابت عدم نتیجه گیری تیم ملی بوکس در بازی های آسیایی عذرخواهی می کنم، بهترین مربی دنیا هم در 6 ماه بیشتر از یک مدال برنز کسب نمی کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احدی: بابت عدم نتیجه گیری تیم ملی بوکس در بازی های آسیایی عذرخواهی می کنم، بهترین مربی دنیا هم در 6 ماه بیشتر از یک مدال برنز کسب نمی کرد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید